Gospodarka - Świat

The New York Times: Tesla pod lupą

Amerykański regulator specjalizujący się w bezpieczeństwie na drodze National Highway Traffic Safety Administration przygląda się działaniom Tesli.
Foto: Bloomberg

Organ ten nakazał spółce przekazanie szczegółów dotyczących nowego oprogramowania o nazwie „Full Self-Driving". NHTSA wyraziło również obawy, że marka może uniemożliwiać swoim klientom dzielenie się informacjami z regulatorem na temat bezpieczeństwa.

– Doceniam to, że NHTSA podejmuje pewne kroki w celu zbadania poczynań Tesli, jednak powinno to się wydarzyć dużo wcześniej. Sam proces również musi być szybszy, ponieważ w innym wypadku ryzykujemy życie ludzi – stwierdziła Jennifer Homendy, przewodnicząca agencji federalnej National Transportation Safety Board. Od sierpnia NHTSA prowadzi postępowanie dotyczące 12 wypadków z udziałem aut marki. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.