REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Niemcy mogą przyciąć zamówienia z Polski

Polski eksport w okresie od stycznia do sierpnia 2019 roku wyniósł 153,3 mld euro. To wzrost o 4,8 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku – podał w poniedziałek GUS.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Taką samą wartość miał import – 153,3 mld euro, ale rósł znacznie wolniej – o 2,7 proc. r/r. W rezultacie saldo w handlu zagranicznym wyniosło 0, podczas gdy rok temu sięgało minus 2,9 mld euro.

W porównaniu do pierwszych siedmiu miesięcy tego roku, w których eksport wyniósł 134,8 mld euro, tempo wzrostu zagranicznej sprzedaży polskich towarów utrzymało się na takim samym poziomie. Według GUS, po ośmiu miesiącach dodatnie saldo w wysokości 32,5 mld euro uzyskane zostało w handlu z krajami rozwiniętymi, a z krajami UE sięgnęło 33,6 mld euro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA