REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Bogaci wolą wynajmować

Rosnąca niepewność co do losów i warunków brexitu, a także perspektyw globalnej gospodarki sprawiają, że coraz więcej naprawdę bogatych obcokrajowców woli wynajmować, niż kupować mieszkania w Londynie.
Foto: AFP

Popyt na lokale wynajmowane po co najmniej 5 tys. funtów tygodniowo jest największy od siedmiu lat. Firma Knight Frank, agent ekskluzywnych nieruchomości, w drugim kwartale wynajęła 40 takich nieruchomości w supercenie, więcej niż 33 w takim samym okresie przed rokiem i najwięcej dla tego okresu od siedmiu lat. W ciągu roku do końca czerwca firma znalazła 153 najemców takich nieruchomości, w porównaniu ze 130 przed rokiem. Poza niepewnością co do przyszłości do wynajmowania zachęca też słaby funt. Od brexitowego referendum spadł on o 17 proc. wobec dolara. Tak więc 5 tys. funtów za tydzień wzrosło teraz do 6 tys. w umowach zawieranych w dolarach. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA