Gospodarka - Świat

Jak Feniks z popiołów

Najlepszy wrzesień dla rynku IPO w historii.
Foto: AFP

Pandemia koronawirusa spowodowała, że globalny rynek pierwszy ofert publicznych wiosną praktycznie zamarł. W ostatnich tygodniach odrodził się jednak jak Feniks z popiołów. Wartość przeprowadzonych we wrześniu IPO jest najwyższa w historii dla tego miesiąca, a w kolejce czekają następne spółki.

Jak wynika z danych firmy Dealogic, wartość pierwszych ofert publicznych (IPO) przeprowadzonych na świecie w tym miesiącu sięga 38,2 mld USD. Takiego wyniku jeszcze nigdy nie udało się uzyskać spółkom, które debiutowały we wrześniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.