Gospodarka - Świat

Cyfrowe waluty na celowniku

Chińskie instytucje na czele z Ludowym Bankiem Chin wywołały silne spadki kryptowalut, twierdząc, że wszelkie działania związane z walutami cyfrowymi są nielegalne – obiecano rozprawić się z rynkiem.
Foto: AFP

Dziesięć chińskich instytucji rządowych, w tym bank centralny, a także regulatorzy rynku bankowości, papierów wartościowych i wymiany walut, stwierdzili we wspólnym oświadczeniu, że będą ściśle współpracować w celu ograniczenia handlu kryptowalutami.

Ludowy Bank Chin stwierdził, że kryptowaluty nie mogą krążyć na rynkach jako tradycyjne waluty, a giełdy zagraniczne nie mogą świadczyć usług przez internet na rzecz inwestorów z Chin kontynentalnych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.