Gospodarka - Świat

Pierwsza prezes EBC?

Podczas wtorkowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego poparto kandydaturę Christine Lagarde na stanowisko prezesa Europejskiego Banku Centralnego, torując jej drogę do zostania pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Christine Lagarde, kandydatka na prezesa EBC.

Foto: Bloomberg

Lagarde otrzymała 394 głosy za, wobec 206 przeciwko, przy 49 wstrzymujących się od głosowania. – Christine Lagarde to doskonały wybór i ma moje pełne poparcie – powiedział podczas debaty plenarnej Ludek Niedermayer, czeski centroprawicowy eurodeputowany.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Komisja ds. Gospodarczych i Monetarnych PE pozytywnie zaopiniowała kandydatkę na prezesa EBC. Oznacza to, że Lagarde jest o krok od objęcia stanowiska – teraz jej kandydaturę musi jeszcze poprzeć Rada Europejska.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.