Gospodarka - Świat

The New York Times: Hitachi rezygnuje

Japońska firma technologiczna po ośmiu latach zrezygnowała z planów budowy elektrowni atomowej w Wielkiej Brytanii.
Foto: Bloomberg

W komunikacie spółka podała, że środowisko do tego typu inwestycji jest niesprzyjające z powodu pandemii koronawirusa. Brak porozumienia co do warunków finansowania inwestycji z brytyjskim rządem spowodował, że firma musiała w 2019 r. dokonać odpisu na 2,8 mld dolarów.

W Wielkiej Brytanii toczy się debata na temat budowy nowych elektrowni jądrowych, które pomogłyby sprostać wymogom zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Ze względu na wiek większość dotychczas istniejących zostanie zamkniętych do 2030 r. Upadek inwestycji pokazuje jednak niezdecydowanie rządu w tej kwestii. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.