Gospodarka - Świat

The Guardian: Brytyjczycy nieprzychylni zagranicznym wakacjom

Tego lata rezerwacji na zagraniczne wakacje w Wielkiej Brytanii było o 83 proc. mniej niż w 2019 r. – wynika z danych ABTA – The Travel Association. Dodatkowo, około połowy firm turystycznych osiągnęło wynik porównywalny z tym z 2020 r.
Foto: AFP

Dane operatorów turystycznych zdaje się potwierdzać znaczący spadek ruchu na lotniskach. Najbardziej ruchliwe lotnisko w Europie – londyńskie Heathrow – w sierpniu osiągnęło 71-proc. spadek liczby pasażerów w porównaniu z okresem sprzed pandemii. W obliczu tych problemów tamtejszy minister zdrowia Sajid Javid ogłosił, że zamierza zlikwidować obowiązek ponownego testu przeciwko Covid-19 po powrocie z zagranicznej wycieczki dla w pełni zaszczepionych. Zdaniem firm lotniczych same deklaracje to za mało, aby przyciągnąć pasażerów. Domagają się likwidacji obowiązku testowania w pełni zaszczepionych. GSUTego lata rezerwacji na zagraniczne wakacje w Wielkiej Brytanii było o 83 proc. mniej niż w 2019 r. – wynika z danych ABTA – The Travel Association. Dodatkowo, około połowy firm turystycznych osiągnęło wynik porównywalny z tym z 2020 r.

Dane operatorów turystycznych zdaje się potwierdzać znaczący spadek ruchu na lotniskach. Najbardziej ruchliwe lotnisko w Europie – londyńskie Heathrow – w sierpniu osiągnęło 71-proc. spadek liczby pasażerów w porównaniu z okresem sprzed pandemii. W obliczu tych problemów tamtejszy minister zdrowia Sajid Javid ogłosił, że zamierza zlikwidować obowiązek ponownego testu przeciwko Covid-19 po powrocie z zagranicznej wycieczki dla w pełni zaszczepionych. Zdaniem firm lotniczych same deklaracje to za mało, aby przyciągnąć pasażerów. Domagają się likwidacji obowiązku testowania w pełni zaszczepionych. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.