Gospodarka - Świat

The Guardian: USA tworzą nowy plan walki z pandemią

Amerykańskie firmy stają przed nowymi obowiązkami związanymi z pandemią.
Foto: Bloomberg

Spółki zatrudniające powyżej 100 pracowników będą musiały poświadczyć, że zatrudnieni w ich firmie są zaszczepieni. W innym wypadku muszą zapewnić cotygodniowe testy przeciwko Covid-19. – Zamierzamy chronić pracowników zaszczepionych przed tymi, którzy nie przyjęli preparatu. Ograniczymy rozprzestrzenianie się koronawirusa, szczepiąc coraz więcej pracowników.

Wielu Amerykanów jest wściekłych z powodu tego, że ponad 80 mln obywateli jest niezaszczepionych, chociaż jest to efektywne i bezpieczne rozwiązanie – stwierdził prezydent Joe Biden. Jeśli firmy nie zastosują się do zmian, mogą zapłacić nawet 14 tys. dol. mandatu. Oprócz wspomnianych pracowników, zaszczepione mają być także osoby korzystające przy leczeniu ze wsparcia rządowych programów, jak Medicaid oraz pracownicy federalni. Ostatecznie nowym planem przeciwdziałania rozprzestrzeniania się Covid-19 ma zostać objętych 100 mln osób. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.