REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The New York Times: Brak zgody na zmiany norm

Regal Cinemas, druga co do wielkości sieć multipleksów w Stanach Zjednoczonych, oświadczyła, że nie zamierza zezwolić na pojawianie się filmów Universal Studios Entertainment na m.in. aplikacjach streamingowych zaledwie 17 dni po premierze kinowej.
Foto: Bloomberg

Dotychczas standardem była przerwa trwająca trzy miesiące. – Nie widzimy sensu w tym modelu biznesowym. To zły ruch w nieodpowiednim czasie – stwierdził Mooky Greidinger, prezes Cineworld, brytyjski właściciel Regal Cinemas. – Nie zmienimy zasad dotyczących pokazywania filmów tylko tych producentów, którzy uszanują okno teatralne – podsumował. Studia filmowe wraz z platformą Netflix od dawna chciały skrócenia okna teatralnego, jednak dotychczas nie otrzymały zgody sieci kin. Z impasu postanowiło wyłamać się studio Universal, które udostępnia nowe filmy online w ramach wypożyczalni premium. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA