Gospodarka - Świat

The Guardian: Rośnie popularność farm offshore

Globalne inwestycje w farmy wiatrowe offshore w I półroczu osiągnęły wartość 35 mld dolarów. Z raportu Bloomberg NEF wynika, że jest to czterokrotny wzrost względem analogicznego okresu zeszłego roku oraz wynik lepszy niż w całym 2019 r.
Foto: AFP

Dzięki temu udało się zrekompensować spowolnienie inwestycji w projekty wiatrowe na lądzie, jak również farmy słoneczne, którego przyczyną była pandemia.

– Spodziewamy się, że Covid-19 negatywnie wpłynie na inwestycje w energię odnawialną w I półroczu, głównie z powodu opóźnień w procesie finansowania i niektórych programów aukcyjnych. W momencie, w którym problemy nękają głównie farmy wiatrowe onshore i farmy słoneczne, analiza pokazała, że dzięki farmom offshore branża prezentuje się stabilnie – stwierdził Alber Cheung, główny analityk BNEF.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.