REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Trump bez reelekcji?

Kondycja gospodarki, która była największym atutem Donalda Trumpa w drodze do reelekcji, zmieniła się w słabość. Według analityków ekonomicznych nie ma on szans na wygraną w listopadzie.
Foto: Bloomberg

Z powodu pandemii bezrobocie w USA rośnie w niespotykanym dotąd tempie, a PKB pikuje. Historia pokazuje, że takie dane gospodarcze oznaczają zgubę dla piastujących urząd prezydentów w drodze do reelekcji.

Recesja wywołana koronawirusem spowoduje, że Trump dozna historycznej porażki – wynika z modelu opracowanego przez Oxford Economics. Model ten bazuje na danych gospodarczych, takich jak bezrobocie, dochód rozporządzalny czy inflacja, i na ich podstawie prognozuje wynik wyborów. Wynika z niego, że obecnie Trump może liczyć na 35 proc. poparcia w listopadowych wyborach. Przed pandemią model pokazywał szansę na zebranie 55 proc. głosów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA