Gospodarka - Świat

The Guardian: Poznamy twórcę bitcoina?

Australijczyk Craig Wright mieszkający w Wielkiej Brytanii podejmuje kroki prawne, których celem jest uznanie go za autora białej księgi bitcoina i usunięcie jej ze strony bitcoin.org.

Craig Wright

Foto: Bloomberg

Wydawca strony kryjący się pod pseudonimem Cobra odniósł się do tych, już formalnych, oskarżeń uznając Wrighta za oczywistego oszusta. – Otrzymaliśmy groźby dotyczące usunięcia białej księgi bitcoina od kogoś, kto oczywiście nie jest jego wynalazcą. Gdyby nim był, oznaczałoby to, że jest 25 najbogatszą osobą na świecie, a oczywiście nią nie jest – stwierdził Cobra.

Wright swoją zaciętą batalię o uznanie go twórcą bitcoina toczy od 2015 r., kiedy to Taxation Office w Australii prześwietliło udostępnione przez niego dowody. Okazały się one wzbudzać sporo wątpliwości, dlatego Wright zobowiązał się dostarczyć kolejne, jednak nigdy tego nie dokonał. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.