REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Najgorszy od dekady sezon wyników właśnie się zaczyna

W tym tygodniu na Wall Street rozpoczyna się sezon na publikację wyników za I kwartał. Analitycy prognozują, że z powodu pandemii zyski spółek spadną najmocniej od czasu ostatniego kryzysu finansowego, a II kwartał będzie jeszcze gorszy.
Foto: AFP

Wiele amerykańskich przedsiębiorstw w obecnej sytuacji osiąga znacznie niższe przychody lub nie generuje ich wcale. Dotyczy to przede wszystkim spółek z branży naftowej, linii lotniczych, sieci hoteli czy koncernów samochodowych.

Według szacunków FactSet w I kwartale zarobki spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 spadną o 10 proc. rok do roku. Jeśli tak się stanie, będzie to największe tempo spadku od III kwartału 2009 r. Prognozy zostały znacząco obniżone dla gigantów naftowych takich jak Exxon Mobil i Chevron, producentów samochodów GM i Forda oraz lidera branży lotniczej Boeinga.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA