Gospodarka - Świat

Waluty regionu odrabiają straty

Rosnące oczekiwania dotyczące odbicia gospodarczego w Europie wspierają złotego, koronę i forinta.
Foto: Adobestock

Od 31 marca do minionego piątku kurs złotego do dolara obniżył się o 17 gr, z 3,98 zł do 3,81 zł. Polska waluta zyskała 4,1 proc. wobec amerykańskiej, odrabiając sporo wcześniejszych strat. Spośród znaczących walut z całego świata bardziej umocnił się w tym czasie jedynie peruwiański sol, zyskując 4,8 proc. do dolara.

Złoty umocnił się też do euro. Od końca marca zyskał 2,1 proc. W piątek kurs spadał poniżej 4,54 zł, gdy pod koniec marca przekraczał 4,67 zł i był najwyższy od marca 2009 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.