REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Dywidend nie będzie, buy backów też

JP Morgan spodziewa się, że wartość programów skupu akcji spółek tylko z indeksu S&P 500 spadnie w tym roku o 70 proc.
Foto: Bloomberg

Spółki na całym świecie wstrzymują programy skupu akcji. Ponadto coraz więcej firm informuje, że w tym roku nie podzieli się z akcjonariuszami zyskiem, gdyż gotówka zostanie wykorzystana w trudnym okresie, do jakiego doprowadził koronawirus.

Dywidend nie będzie

Pandemia spowodowała, że większość inwestorów giełdowych poniosła ogromne straty. S&P 500 z powodu koronawirusa po trwającej 11 lat hossie wszedł w okres bessy. Obecnie z powodu wirusa akcjonariusze wielu spółek będą musieli również obejść się smakiem, jeśli chodzi o dywidendy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA