REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Berkshire Hathaway. Zgromadzenie bez akcjonariuszy

Warren Buffett, miliarder i rynkowy guru będący szefem firmy inwestycyjnej Berkshire Hathaway, ogłosił, że nie pozwoli udziałowcom wziąć udziału w majowym walnym zgromadzeniu w swojej spółce. Zrobił to z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Foto: Bloomberg

Walne zgromadzenie Berkshire Hathaway odbywa się co roku w miejscowości Omaha w Nebrasce (rodzinnym mieście Buffetta) i przyciąga tysiące uczestników. W tym roku prawdopodobnie obecni będą na nim tylko Buffett, jego partner biznesowy Charlie Munger oraz mała grupa pracowników Berkshire Hathaway, która będzie obsługiwała głosowania przez pełnomocników. Cały przebieg walnego zgromadzenia będzie transmitowany na portalu Yahoo!.

– Bardzo żałuję, że musiałem podjąć takie działania. Przez wiele dekad walne zgromadzenie było najważniejszym punktem w roku dla mnie i mojego partnera Charliego Mungera – stwierdził Buffett. Inwestor wyjaśnił, że nie chce nikogo narażać na zarażenie koronawirusem ani dopuścić do tego, by Omaha stała się ogniskiem epidemii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA