Gospodarka - Świat

The Guardian: Marki Jaya-Z na celowniku

Amerykański fintech Square prowadzony przez współzałożyciela Twittera Jacka Dorseya nabył większościowy pakiet udziałów w platformie do streamingu muzyki Tidal należącej do Jaya-Z.
Foto: AFP

Dzięki temu muzyk zasiądzie w radzie dyrektorów Square. Większościowy pakiet kosztował niemal 300 mln dolarów. Piosenkarki, które są współzałożycielkami firmy, czyli m.in. Beyonce, Madonna i Rihanna, utrzymają swoje udziały i razem staną się drugim największym udziałowcem. – Poprzez przejęcie większości udziałów chcemy znaleźć nowe sposoby wspierania artystów i ich pracy. Wierzymy, że można stworzyć projekt, który będzie optymalny z muzycznego i ekonomicznego punktu widzenia – podsumował Dorsey. Niedawno raper sprzedał połowę udziałów własnej marki szampana Ace of Spades spółce LVMH. Jej łączną wartość szacuje się na 630 mln dolarów. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.