REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Handel akcjami zamiera niemal w całej Europie

Operatorzy giełdowi na Starym Kontynencie mają za sobą ciężki rok. Inwestorzy mocno ograniczyli bowiem aktywność.
Foto: Bloomberg

O tym, że warszawska giełda ma problem ze spadającą aktywnością inwestorów, wiadomo nie od dziś. Warto jednak zauważyć, że nasz rynek znalazł się w doborowym towarzystwie. Ze spadającymi obrotami w ubiegłym roku musiała się zmierzyć większość europejskich operatorów.

Długa lista

Patrząc na najnowsze dane opublikowane przez Europejską Federację Giełd (FESE) można stwierdzić, że europejskie giełdy nie miały w ubiegłym roku łatwego życia, przynajmniej jeśli chodzi o podstawowy biznes. Większość z nich zanotowała wyraźny spadek aktywności inwestorów, a w wielu przypadkach spadek ten był nawet dwucyfrowy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA