REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Do Davos wybiera się 119 miliarderów

Przepaść między najbogatszymi i resztą ludzkości wciąż się powiększa, a w tym tygodniu w Szwajcarii pojawi się co najmniej 119 miliarderów, którzy dołączą do bankierów, polityków i innych osobistości w ich dorocznej pielgrzymce w Alpy.
Foto: Bloomberg

W tej elitarnej grupie, wartej w sumie około pół biliona dolarów, znajdą się stali bywalcy, tacy jak Ray Dalio – założyciel Bridgewater Associates, Steve Schwarzman – szef Blackstone Group, czy Jamie Dimon – prezes JPMorgan Chase & Co. Ich nazwiska widnieją na liście ponad 2 tys. gości z prawie 100 krajów, którzy wezmą udział w dorocznym Światowym Forum Gospodarczym w Davos.

– Jestem tu co roku od 40 lat – przyznał Rahul Bajaj z Indii. Nic zatem dziwnego, że czuje się w Davos jak w domu, tym bardziej że będzie mu towarzyszyło co najmniej 18 innych indyjskich miliarderów o łącznej wartości netto około 100 mld USD i reprezentujących szeroki wachlarz interesów: spółki technologiczne, huty czy fabryki motocykli. Sześciu z nich jest w indeksie miliarderów Bloomberga, który grupuje 500 najbogatszych ludzi świata.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA