REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Dyskryminacja pań

Brytyjskie kobiety nadal są niedostatecznie reprezentowane na wysokich i wpływowych stanowiskach, wynika z najnowszego raportu Fawcett Society – charytatywnej organizacji stojącej na straży praw kobiet i równouprawnienia.
Foto: Adobestock

Sporządzony przez nią 2020 Sex and Power Index dowodzi, że kobiety nadal ustępują mężczyznom pod względem zajmowania liczby kierowniczych stanowisk w polityce, biznesie, wymiarze sprawiedliwości, służbie cywilnej, związkach zawodowych i organizacjach charytatywnych, W Sądzie Najwyższym są obecnie dwie sędziny, co stanowi 12 proc. ogółu 17 sędziów. W biznesie przypada jedna kobieta na 20 prezesów w spółkach z FTSE 100. W Izbie Gmin 34 proc. deputowanych to kobiety, ale w Izbie Lordów tylko 17 proc. W rządzie 30 proc. to kobiety, a w gabinecie cieni 47 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA