REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Widmo recesji jeszcze całkiem nie zniknęło

Niektórzy eksperci spodziewają się, że pogorszenie wyników spółek może być sygnałem wskazującym na ryzyko spadku PKB w połowie roku.
Foto: AFP

Analitycy Societe Generale prognozują, że pogarszające się wyniki amerykańskich spółek mogą doprowadzić w połowie 2020 r. do recesji w USA. – Inwestycje biznesowe już ucierpiały, a jako następne ucierpi zatrudnienie. Gdy spółki zaczynają zmniejszać zatrudnienie, by poprawić wyniki, wówczas mamy recesję – twierdzi Stephen Gallagher, główny amerykański ekonomista z Societe Generale.

Prognozy analityków zebrane przez agencję Bloomberga mówią, że prawdopodobieństwo recesji w USA wynosi 30 proc. Większość analityków uważa jednak, że do niej nie dojdzie. Mediana ich prognoz mówi o wzroście wynoszącym 1,8 proc. w 2020 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA