REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: 175 tys. za samolot

„Financial Times" dowiedział się, że spółka z siedzibą w Dubaju zapłaciła 175 tys. USD za wynajęcie samolotu, którym były szef Nissana i Renault Carlos Ghosn uciekł z Osaki do Stambułu.
Foto: AFP

Na tyle opiewa faktura wystawiona przez firmę przewozową General Trade Limited i uregulowana przez Al-Nitaq al-Akhdhar. Ta spółka powiązana jest z Mikiem Douglasem, byłym oficerem brytyjskiej armii. Slogan jego głównej firmy SKA International specjalizującej się w usługach lotniczych brzmi: „Z powodzeniem wykonujemy trudne zadania w trudnych miejscach". Douglas zdobywał doświadczenie jako dostawca dla amerykańskiej armii w Iraku, a w japońskiej operacji pomagali mu Mike Taylor i George Zayek z prywatnej firmy ochroniarskiej, którzy towarzyszyli Ghosnowi w podróży z Osaki. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA