Gospodarka - Świat

Banki więcej zwrócą inwestorom

Dziewięć największych banków strefy euro planuje przeznaczyć w 2022 r. na dywidendy i skup akcji własnych rekordowe 27,8 mld euro – mówią wyliczenia agencji Bloomberga. Jeśli te plany zostaną zrealizowane, to największe banki Eurolandu zwrócą akcjonariuszom więcej pieniędzy niż w szczycie sprzed 2008 r.
Foto: Adobestock

Najbardziej hojny dla inwestorów będzie BNP Paribas, który planuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy przeznaczyć na buybacki oraz dywidendy ponad 8 mld euro. Na kolejnych pozycjach znalazły się UniCredit i BBVA. Chcą one przekazać inwestorom w tym roku po ponad 4 mld USD.

Analitycy wskazują jednak, że banki ze strefy euro wciąż zmagają się z trudnym środowiskiem rynkowym, w tym z ultraniskimi stopami.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.