Gospodarka - Kraj

Biznes nie do końca zadowolony z pomocy

– Łączna kwota pomocy dla przedsiębiorców i pracowników w ramach wszystkich tarcz, jakie działają od marca tego roku, wynosi ponad 200 mld zł – podsumowała we wtorek Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, w Biznes24.
Foto: Adobestock

To ogromne pieniądze, które trafiły do przedsiębiorstw w postaci zwolnień ze składek ZUS, dopłat do wynagrodzeń pracowników czy subwencji na utrzymanie płynności. Nie wszyscy jednak są z tej pomocy zadowoleni.

Jak pokazuje ostatnia edycja badań (z października tego roku) Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej, firmy raczej negatywnie oceniają skuteczność tarcz antykryzysowych – w sumie wystawili tu ocenę 4,1 na skali od 0 do 10. Przy czym aż 47 proc. ankietowanych wystawiło negatywne oceny, a pozytywne – tylko 22,2 proc. Z kolei w badaniach Koronabilans MŚP, prowadzonych przez KRD, zrealizowanych w grudniu, 32,4 proc. firm uważa rządową pomocą za wystarczającą, ale aż 55 proc. – za niewystarczającą.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.