Wydarzenie: Inwestowanie pasywne i ETF-y

ETF - to już rewolucja czy ewolucja rynku finansowego? Zapraszamy, już we wtorek, na konferencję: Warsaw Passive Investment Conference. "Parkiet" jest patronem medialnym wydarzenia.

Publikacja: 25.02.2021 10:39

Wydarzenie: Inwestowanie pasywne i ETF-y

Foto: materiały prasowe

2–4 marca odbędzie się konferencja (online) dotycząca inwestowania w fundusze pasywne dla zarządzających, dystrybutorów i inwestorów indywidualnych. Organizatorami Warsaw Passive Investment Conference są Giełda Papierów Wartościowych, TFI PZU, Biuro Maklerskie mBanku oraz Beta Securities.

W Polsce rynek funduszy pasywnych jest wciąż dość mały, choć rozwija się dynamicznie, zarówno jeśli chodzi o zainteresowanych, jak też liczbę produktów. Na świecie z kolei jest obecnie notowanych ponad 7600 ETF-ów, w których zgromadzone jest blisko 7,8 biliona dolarów.

Średni roczny wzrost aktywów tych funduszy w ostatnich dziesięciu latach wynosi prawie 19,5 proc. „Inwestorzy doceniają niskie koszty posiadania tych funduszy, wysoką płynność, w szczególności funduszy ETF, które mogą być kupowane i sprzedawane na giełdzie tak samo jak akcje. Właściwie cały świat docenił zalety inwestowania pasywnego, więc rewolucja ta nie ominie również polskiego rynku" – piszą organizatorzy.

W programie zaplanowano m.in. wystąpienie Erica Balchunasa, analityka Bloomberg Intelligence, zajmującego się funduszami inwestycyjnymi. Do tego panele dyskusyjne i prezentacje o rosnącej popularności instrumentów pasywnych, tego typu funduszach dostępnych w Polsce, globalnych trendach i ich wpływie na lokalny rynek, selekcji funduszy pasywnych czy radach dotyczących budowy własnego portfela.

"Parkiet" jest patronem medialnym konferencji. Patronat merytoryczny nalezy do CFA Poland Society. Partnerami wspierającymi są Wisdomtree i Invesco.

Gospodarka krajowa
Ekonomiści obniżają prognozy PKB
Gospodarka krajowa
Sprzedaż detaliczna niższa od prognoz. GUS podał nowe dane
Gospodarka krajowa
Słaba koniunktura w przemyśle i budownictwie nie zatrzymała płac
Gospodarka krajowa
Długa lista korzyści z członkostwa w UE. Pieniądze to nie wszystko
Gospodarka krajowa
Firmy najbardziej boją się kosztów
Gospodarka krajowa
Polska w piątce krajów UE o najwyższym deficycie. Będzie reakcja Brukseli