Giełda

Próba realizacji zysków na warszawskiej giełdzie

Inwestorzy w Warszawie po trzech z rzędu wzrostowych sesjach przystąpili do realizacji zysków, ale w miarę upływu czasu szeregi chętnych do pozbycia się akcji topniały.
Foto: Bloomberg

Negatywne nastroje przez większą część środowych notowań przeważały na rynku, jednak ostatnie słowo należało do kupujących. WIG20 finiszował minimalnie nad kreską, zyskując zaledwie 0,04 proc.

Do pozbywania się akcji zachęcał brak zdecydowania inwestorów handlujących na większości pozostałych europejskich rynków. Główne wskaźniki poruszały się tam blisko poziomów z końca wtorkowej sesji, przy czym nieco więcej do powiedzenia mieli sprzedający. Pozytywnie w tym gronie wyróżniały się rynki z naszego regionu, gdzie inwestorzy byli przychylniej nastawieni do akcji. Wyraźne zwyżki indeksów m.in. w Pradze czy Moskwie.

W Warszawie największe spółki z WIG20 cieszyły się ograniczonym zainteresowaniem. Największym ciężarem dla indeksu były mocno przecenione walory spółek reprezentujących tzw. nową gospodarkę, czyli Allegro i CD Projekt. Końcówka sesji okazała się jednak wyjątkowo łaskawa dla internetowego potentata, który wrócił do łask, z nawiązką odrabiając stratę. Chętnie pozbywano się za to papierów Dino i PZU. Natomiast wśród drożejących spółek pozytywnie wyróżniał się KGHM, któremu wyraźnie sprzyjała kontynuacja odbicia notowań miedzi, ustanawiając nowe tegoroczne maksimum. Ponadto na celowniku kupujących znalazły się akcje PGNiG, Lotosu i CCC.

Foto: GG Parkiet

Negatywne nastroje zdominowały handel w segmencie małych i średnich spółek, gdzie wyraźną przewagę miały przecenione walory. ¶

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.