Giełda

Spadki powstrzymane na 1980 pkt

Na półmetku sesji indeks dużych spółek zniżkuje o 0,85 proc., do 1982 pkt. Najsłabszym ogniwem pozostaje CD Projekt.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Wszystko wskazuje na to, że WIG20 drugi dzień z rzędu zakończy sesję na czerwono. W drugą część handlu wchodzi tracąc około 16 pkt. Jak na razie niedźwiedzie zostały powstrzymane w okolicy 1980 pkt. Wygląda na to, że w tym miejscu kształtuje się dzisiejszy dołek. Od góry oporem pozostaje obszar górnego ograniczenia trendu bocznego. Tabelę krajowych blue chips zamyka dziś CD Projekt, ze spadkiem w okolicach 4 proc. CD Projekt jest bliski przełamania minimów z końca marca. Producent gier przyciąga też największe zainteresowanie inwestorów, odpowiadając za około 25 proc. obrotów. Zdecydowana większość dużych spółek świeci na czerwono. Od rana na czele pozostaje Mercator, a za nim LPP.

Krajowe indeksy wypadają dziś słabo na tle innych europejskich giełd, gdzie przeważa kolor zielony. Nad kreską są m.in. niemieckie indeksy akcji. Zwyżki kontraktów na amerykański S&P500 zapowiadają także kolejną udaną sesję na Wall Street.

Na rynku walut od rana dolar traci na wartości po tygodniach zwyżek. Za jednego dolara inwestorzy płacą 3,83 zł. Euro kosztuje 4,55 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.