Giełda

Korekta WIG20 nabiera kształtu

WIG20 z godziny na godzinę traci coraz mocniej. Na półmetku sesji zniżka przekracza 1,5 proc.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Środowa sesja zaczęła się dość spokojnie, jednak przewaga niedźwiedzi staje się coraz mocniej widoczna. W dół WIG20 ściągają praktycznie te same spółki, które zniżkowały we wtorek. Na dole tabeli plasują się CCC, Tauron, Santander i PKN Orlen. Na zielono świecą jedynie CD Projekt i PGNiG. Na innych europejskich rynkach sytuacja jest podobna - początek sesji był dość neutralny, natomiast z czasem podaż zaczęła przeważać. Niemiecki DAX po południu zniżkuje o 0,3 proc. Co ciekawe, krajowe indeksy są obecnie najsłabsze w Europie.

Jak na razie wynik WIG20 jest podobny jak we wtorek. Spadki hamowane są w okolicach 2010 pkt. To dość silna strefa wsparcia - w grudniu tworzyły się tu szczyty WIG20. Kolejne godziny powinny zatem przynieść odpowiedź na pytanie o głębokość korekty. Nastroje inwestorów miały prawo się pogorszyć po zapowiedziach z Niemiec czy Włoch na temat utrzymania lockdownu. Na niecałe dwie godziny przed otwarciem handlu na Wall Street kontrakty na S&P500 zniżkują o 0,3 proc.

Na rynku walut obserwujemy osłabienie złotego do 3,71 zł za dolara oraz 4,52 zł za euro. Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,217.

Krajowi inwestorzy czekają na dzisiejszy komunikat z Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.