Fundusze inwestycyjne TFI

Premia za podjęcie ryzyka okazała się bardzo wysoka

Listopad na wielu giełdach był rekordowy. Świetnie wypadły także akcje polskie, a wszystko to dzieje się w środku pandemii.
Foto: Bloomberg

Za nami wymarzony miesiąc dla uczestników funduszy.

Popyt na słabeuszy

Przede wszystkim należy wspomnieć o rewelacyjnych wynikach funduszy akcji polskich. Aż siedem z nich przyniosło ponad 20-proc. zyski w jeden miesiąc. Zdecydowana większość zarobiła po kilkanaście procent – średnia w grupie akcji polskich uniwersalnych to blisko 14 proc., a w akcji małych i średnich spółek nieco ponad 13 proc. W obu grupach na czoło w listopadzie wysunęły się te fundusze, które przedtem plasowały się raczej u dołu tabeli. Bardzo wysokie stopy zwrotu niewiele w tej kwestii zmieniły.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.