Fundusze inwestycyjne TFI

Polskie spółki dopiero w 2022 roku zarobią tyle, ile w 2019 roku

Główne warszawskie indeksy mają jeszcze daleką drogę do poziomów sprzed pandemii, natomiast wyniki finansowe zdołają odbudować dopiero za dwa lata – oczekują eksperci z TFI.
Foto: Fotolia

Główne indeksy GPW w ostatnich dniach dotarły w okolice najwyższych poziomów od marcowego dołka. Po załamaniu na przełomie października i listopada, które nadeszło wraz z gwałtownie rosnącą liczbą zakażonych, nie ma już śladu. Oczywiście do odrobienia wszystkich tegorocznych strat droga jeszcze daleka. Do tego krajowe spółki są wyraźnie słabsze niż firmy z większości pozostałych rynków wschodzących. Patrząc z perspektywy tego roku, w którym wiele biznesów zostało poturbowanych, droga do poziomów ze stycznia czy lutego wydaje się bardzo odległa. Inwestorzy jednak starają się przewidzieć to, co w gospodarce będzie działo się za kilka miesięcy.

– W związku z informacjami o skutecznej szczepionce przeciw Covid-19 najpierw od Pfizera, potem Moderny, a ostatnio także od AstraZeneca, wszyscy skupieni są na tym, jak będzie wyglądać świat post-Covid. Ostatnie tygodnie pokazały, że do łask zaczęły wracać sektory najbardziej poszkodowane przez pandemię i spowodowane nią gospodarcze lockdowny – podkreśla Sebastian Liński, zarządzający w AXA TFI.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.