Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zgodnie z zapowiedzią z sierpnia NN Investment Partners TFI tworzy fundusz surowców w formule master-feeder. Fundusz surowców powstanie z przekształcenia NN (L) Nowej Azji, którego nazwa zmieni się na NN (L) Indeks Surowców. Jednocześnie zmianie ulegnie dotychczasowy subfundusz źródłowy z NN (L) Asia Income na NN (L) Commodity Enhanced. NN (L) Nowej Azji ma teraz pod zarządzaniem około 34 mln zł.
„Zmiana ta ma na celu uatrakcyjnienie oferty funduszy i rozszerzenie spektrum możliwości inwestycyjnych klientów o fundusz inwestujący w surowce. Celem NN (L) Indeks Surowców będzie zapewnienie efektywnej ekspozycji na zdywersyfikowany portfel towarów oraz uzyskanie stopy zwrotu wyższej niż wynik indeksu Bloomberg Commodity (TR)" – podaje NN Investment Partners TFI. Towarzystwo informuje, że faktycznie pobierana opłata za administrację i zarządzanie subfunduszem w skali roku zostanie obniżona z 2,5 proc. do 1,5 proc. Powyższe zmiany zostaną dokonane wraz z początkiem nowego roku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
XIX Forum Funduszy, które odbyło się 23–24 czerwca w Nałęczowie, pokazało, że chęci i pomysłów na to, by naprawiać rynek kapitałowy nie brakuje, również wśród decydentów. Teraz jednak słowa trzeba przekuć w konkretne czyny i działania. To one będą bowiem determinować sukces.
Aktywa zgromadzone w funduszach Beta ETF w czwartek, po raz pierwszy w historii, przebiły poziom 1 mld zł.
Zależy nam na tym, aby nie tylko fundusze, ale też i skala całego rynku kapitałowego rosła. To bowiem od rynku zależy, jak będą rosły polskie przedsiębiorstwa. Ważne jest więc zachęcenia Polaków do tego, by korzystały z rynku - mówi Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.
Większość szefów TFI umiarkowanie optymistycznie ocenia perspektywy rynku. Pomóc mogłyby zmiany otoczenia, w tym znaczne podwyższenie limitów IKE i IKZE, a także zrównanie opodatkowania nieruchomości i rynku kapitałowego.
Towarzystwo zaoferuje klientom usługę zarządzania aktywami dla zamożnych klientów.
Tak dużych napływów do funduszy dłużnych jak w maju nie było od jesieni zeszłego roku. Co ciekawe, rośnie apetyt na ryzyko w ramach tej kategorii produktów.