Fundusze inwestycyjne TFI

Niepubliczne fundusze zamknięte wychodzą z cienia

Kilkanaście miesięcy od sprawy GetBacku widać, które podmioty na rynku utrzymywały wysokie standardy zarządzania czy też wzięły odpowiedzialność za błędy. Dziś pozytywnie wyróżniają się wynikami.
Foto: Adobestock

Od niedawna Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami publikuje wyniki niektórych niepublicznych funduszy zamkniętych (oferujących certyfikaty inwestycyjne w drodze oferty niepublicznej).

Stabilne i wysokie wyniki

Przez kilkanaście poprzednich miesięcy dostęp do stóp zwrotu wraz z innymi informacjami o niepublicznych FIZ-ach był – po sugestiach KNF – ograniczony właściwie tylko do klientów danego TFI. Teraz jednak wyniki niektórych FIZ-ów prezentuje IZFiA – organizacja zrzeszająca krajowe TFI. Na razie na stronach IZFiA znajdziemy informacje o wynikach 28 strategii, których łączne aktywa wynoszą około 2 mld zł. Większość z nich działa w formule absolutnej stopy zwrotu (ASZ).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.