Fundusze inwestycyjne TFI

Alior TFI: Zespół zarządzających może się jeszcze zwiększyć

Do zespołu zarządzających Aliora TFI jako jego nowy szef dołączył z początkiem października Michał Stawicki.

Artur Włoch, członek zarządu Aliora TFI.

Foto: Archiwum

– Jesteśmy przekonani, że w kontekście ostatnich zmian w ofercie Aliora TFI oraz historycznie niskich poziomów stóp procentowych i tym samym poszukiwania przez klientów alternatywy dla depozytów doświadczenie Michała w zarządzaniu funduszami dłużnymi w instytucji z międzynarodowym rodowodem przyczyni się do dalszego wzmocnienia pozycji naszego TFI – mówi Artur Włoch, członek zarządu Aliora TFI. Jego zdaniem w obecnym środowisku może dojść do zmiany podejścia do inwestycji wśród klientów. – Dotychczas duża część uczestników funduszy wybierała niemal wyłącznie strategie dłużne, co przy obecnym poziomie stóp procentowych może ulec zmianie – twierdzi Włoch. – Mogą się oni zwracać w stronę nawet niewielkiego komponentu akcyjnego, który w dalszej perspektywie powinien poprawić stopę zwrotu. Dlatego w naszej ofercie coraz mocniej stawiamy na fundusze mieszane. Dużym zainteresowaniem cieszy się Alior Spokojny dla Ciebie. Nowym interesującym rozwiązaniem jest Alior Globalny Nowych Technologii, który uzupełnił paletę produktową o produkt dający ekspozycję na zagraniczne spółki technologiczne na rynku amerykańskim oraz europejskim – tłumaczy członek zarządu Aliora TFI. Wciąż jednak największym zainteresowaniem klientów cieszy się Alior Oszczędnościowy.

Aktywa Aliora TFI w ostatnich miesiącach znów dość szybko rosną. Z końcem sierpnia na kontach funduszy było łącznie ponad 828 mln zł. Oznacza to powrót w okolice poziomów z lutego tego roku. Nowy członek zespołu Aliora TFI wcześniej – od kwietnia 2001 r. – związany był z Pekao TFI (d. Pioneer Pekao Investment Management). Od lipca 2011 r. był tam dyrektorem zespołu zarządzania portfelami papierów dłużnych. Przypomnijmy, że latem doszło do przebudowy funduszy Aliora TFI. Obecnie, według klasyfikacji serwisu analizy.pl, w ofercie jest jeden fundusz akcji rynków rozwiniętych (Alior Akcji), cztery strategie mieszane oraz dwa fundusze dłużne. Fundusze z akcjami w portfelach inwestują głównie w inne fundusze inwestycyjne. Dla przykładu w Alior Akcji dwie pierwsze pozycje, zajmujące odpowiednio 10,7 oraz 10,2 proc. aktywów, to Franklin US Opportunities oraz PZU Obligacji Krótkoterminowych. Inny z funduszy TFI PZU jest na miejscu piątym wśród głównych pozycji. Alior Akcji pobiera 3 proc. opłaty za zarządzanie. Podobnie wysokie opłaty ma Alior Globalny Nowych Technologii. Fundusze TFI PZU stanowią również istotną część aktywów funduszy mieszanych Aliora TFI. PAAN

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.