Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Artur Włoch, członek zarządu Aliora TFI.
– Jesteśmy przekonani, że w kontekście ostatnich zmian w ofercie Aliora TFI oraz historycznie niskich poziomów stóp procentowych i tym samym poszukiwania przez klientów alternatywy dla depozytów doświadczenie Michała w zarządzaniu funduszami dłużnymi w instytucji z międzynarodowym rodowodem przyczyni się do dalszego wzmocnienia pozycji naszego TFI – mówi Artur Włoch, członek zarządu Aliora TFI. Jego zdaniem w obecnym środowisku może dojść do zmiany podejścia do inwestycji wśród klientów. – Dotychczas duża część uczestników funduszy wybierała niemal wyłącznie strategie dłużne, co przy obecnym poziomie stóp procentowych może ulec zmianie – twierdzi Włoch. – Mogą się oni zwracać w stronę nawet niewielkiego komponentu akcyjnego, który w dalszej perspektywie powinien poprawić stopę zwrotu. Dlatego w naszej ofercie coraz mocniej stawiamy na fundusze mieszane. Dużym zainteresowaniem cieszy się Alior Spokojny dla Ciebie. Nowym interesującym rozwiązaniem jest Alior Globalny Nowych Technologii, który uzupełnił paletę produktową o produkt dający ekspozycję na zagraniczne spółki technologiczne na rynku amerykańskim oraz europejskim – tłumaczy członek zarządu Aliora TFI. Wciąż jednak największym zainteresowaniem klientów cieszy się Alior Oszczędnościowy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
XIX Forum Funduszy, które odbyło się 23–24 czerwca w Nałęczowie, pokazało, że chęci i pomysłów na to, by naprawiać rynek kapitałowy nie brakuje, również wśród decydentów. Teraz jednak słowa trzeba przekuć w konkretne czyny i działania. To one będą bowiem determinować sukces.
Aktywa zgromadzone w funduszach Beta ETF w czwartek, po raz pierwszy w historii, przebiły poziom 1 mld zł.
Zależy nam na tym, aby nie tylko fundusze, ale też i skala całego rynku kapitałowego rosła. To bowiem od rynku zależy, jak będą rosły polskie przedsiębiorstwa. Ważne jest więc zachęcenia Polaków do tego, by korzystały z rynku - mówi Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.
Większość szefów TFI umiarkowanie optymistycznie ocenia perspektywy rynku. Pomóc mogłyby zmiany otoczenia, w tym znaczne podwyższenie limitów IKE i IKZE, a także zrównanie opodatkowania nieruchomości i rynku kapitałowego.
Towarzystwo zaoferuje klientom usługę zarządzania aktywami dla zamożnych klientów.
Tak dużych napływów do funduszy dłużnych jak w maju nie było od jesieni zeszłego roku. Co ciekawe, rośnie apetyt na ryzyko w ramach tej kategorii produktów.