Fundusze inwestycyjne TFI

Alior TFI: Szykuje się gruntowna przebudowa oferty

W najbliższych tygodniach Alior TFI zamierza uporządkować ofertę funduszy – zapowiada zarząd.
Foto: Bloomberg

Alior TFI to jedno z najmniejszych towarzystw na krajowym rynku. Bardzo dynamicznie rosło w ubiegłym roku. – Nagły krach na rynkach finansowych spowodowany pandemią Covid-19 w połączeniu z największą w historii polskiego rynku finansowego falą umorzeń jednostek odcisnął swoje piętno na całej branży zarządzania aktywami – przyznaje Artur Włoch, członek zarządu Alior TFI. Na przełomie lat 2019 i 2020 aktywa pod zarządzaniem TFI przekroczyły 900 mln zł. Z końcem maja było to jednak tylko 641 mln zł. Część funduszy wchodzących w skład Alior SFIO i posiadających podobną strategię inwestycyjną zostanie ze sobą połączona. Chodzi głównie o rozwiązania bardziej agresywne. – Połączenie subfunduszy z jednej strony uprości ofertę, a z drugiej strony obniży koszty funkcjonowania całego funduszu, co zwłaszcza w obecnym środowisku bardzo niskich stóp procentowych, jest bardzo istotnym czynnikiem dla klientów – przekonuje Włoch.

TFI planuje pozostawić dwa rozwiązania czysto akcyjne – jedno z ekspozycją na akcje krajowe, a drugie o zasięgu globalnym. Połączone zostaną Alior Fundusz funduszy Strategia Dynamiczna z Alior Agresywnym, natomiast Alior Fundusz funduszy Strategia Aktywna z Alior Stabilnych Spółek. Z kolei wśród produktów o wyższym udziale akcji TFI dokona scalenia Alior Fundusz funduszy Strategia Rozważna z Alior Multi Asset, pozostawiając jedno rozwiązanie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.