Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Udany okres dla funduszy inwestycyjnych nie kończy się. W marcu po raz 11. z rzędu klienci wpłacili do funduszy więcej, niż z nich wycofali. W zeszłym miesiącu sprzyjała też sytuacja na rynku – zwyżki cen akcji oraz stabilizacja na rynku długu po gwałtownych zwyżkach rentowności obligacji w lutym.
W jeden miesiąc w TFI skupionych w IZFiA przybyło aż 7,6 mld zł. Poprzednim tak udanym miesiącem dla TFI był listopad zeszłego roku. Najmocniej zyskały Ipopema TFI (2,4 mld zł), PKO TFI (1,5 mld zł) oraz TFI PZU (1 mld zł).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
XIX Forum Funduszy, które odbyło się 23–24 czerwca w Nałęczowie, pokazało, że chęci i pomysłów na to, by naprawiać rynek kapitałowy nie brakuje, również wśród decydentów. Teraz jednak słowa trzeba przekuć w konkretne czyny i działania. To one będą bowiem determinować sukces.
Aktywa zgromadzone w funduszach Beta ETF w czwartek, po raz pierwszy w historii, przebiły poziom 1 mld zł.
Zależy nam na tym, aby nie tylko fundusze, ale też i skala całego rynku kapitałowego rosła. To bowiem od rynku zależy, jak będą rosły polskie przedsiębiorstwa. Ważne jest więc zachęcenia Polaków do tego, by korzystały z rynku - mówi Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.
Większość szefów TFI umiarkowanie optymistycznie ocenia perspektywy rynku. Pomóc mogłyby zmiany otoczenia, w tym znaczne podwyższenie limitów IKE i IKZE, a także zrównanie opodatkowania nieruchomości i rynku kapitałowego.
Towarzystwo zaoferuje klientom usługę zarządzania aktywami dla zamożnych klientów.
Tak dużych napływów do funduszy dłużnych jak w maju nie było od jesieni zeszłego roku. Co ciekawe, rośnie apetyt na ryzyko w ramach tej kategorii produktów.