REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ techniczny. Odbicie na rynku pszenicy może być tylko chwilowe

Spadki powróciły na rynek pszenicy. Tanieje ona niemal od samego początku II półrocza.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Jeszcze pod koniec czerwca cena kształtowała się w okolicach 550 centów za buszel. Obecnie jest bliżej poziomu 460 centów. Jakby tego było mało, notowaniom pszenicy nie sprzyja również sytuacja techniczna. – Analiza wstęgi Bollingera wskazuje, że cena od dłuższego czasu porusza się w dolnej części tego wskaźnika. Linia, będąca średnią kroczącą MA20, działa jak magnes, odpychając każdą falę wzrostową od siebie – wskazuje Paweł Śliwa, analityk DM mBanku. – Ostatnie dni to jednak potencjalnie kolejna korekta, której koniec może wypaść na poziomie 470 centów. Świadczy o tym geometryczny opór potwierdzony kierunkowym zniesieniem Fibonacciego o wartości 100 proc. – dodaje Śliwa. Problem w tym, że sytuacja techniczna nie daje zbyt wielu argumentów bykom. – Interwał czterogodzinny wskazuje na ograniczenia w dalszych wzrostach. Ostatnio powstała świecowa formacja spadającej gwiazdy. Znajduje się ona blisko górnej bandy Bollingera, która jest poważnym sygnałem wyhamowania fazy popytowej. Wykupiony oscylator stochastyczny potwierdza możliwe zakończenie sekwencji białych świec, co daje podaży otwarte pole do powrotu do trendu spadkowego. Przełamanie oporu 470 centów może jednak znacząco wpłynąć na kształt wykresu w kolejnych dniach – twierdzi Śliwa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA