REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Tajemnicze ożywienie na NewConnect

Obroty na głównym parkiecie spadają, a na alternatywnym mocno rosną. Na hurraoptymizm jednak za wcześnie, za tą poprawą stoi bowiem jedna spółka. Jaki plan na dalszy rozwój NewConnect ma giełda?
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

O 80 proc. wzrosły w listopadzie rok do roku obroty akcjami na NewConnect. Miesiąc wcześniej dynamika była jeszcze wyższa. Z naszych wyliczeń wynika, że ta poprawa to przede wszystkim efekt skokowego wzrostu zainteresowania akcjami The Farm 51, które kilka tygodni temu wypuściło nową grę „World War 3".

Jak zwiększyć obroty

Problemem NewConnect jest niska płynność, co częściowo wynika ze struktury tego rynku. Emitenci to z założenia spółki młode, często zbyt małe, żeby zainteresować dużych inwestorów instytucjonalnych, w tym TFI. A podmioty, które urosną, przenoszą się na rynek główny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA