Finanse

The Best Annual Report 2019. Najlepsze raporty roczne nagrodzone

Po raz 15. Instytut Rachunkowości i Podatków ogłosił podczas gali na Giełdzie Papierów Wartościowych wyniki konkursu „The Best Annual Report”. Celem jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.
Nagrodę główną wśród przedsiębiorstw zdobyło PGNiG. Od lewej Przemysław Wacławski, wiceprezes zarządu ds. finansowych PGNiG i Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.
materiały

Okres przygotowań raportów za 2019 rok, które tym razem wzięto pod lupę, zbiegł się z początkami pandemią Covid-19,  która dotknęła w większym lub mniejszym stopniu wiele spółek. Oznaczało to nie tylko inny niż dotychczas sposób pracy kapituły konkursu, ogłoszenia wyników, ale przede wszystkim sposób raportowania emitentów zarówno w odniesieniu do prezentowanych treści, terminów publikacji czy komunikacji z rynkiem.

W tej edycji konkursu najwyżej został oceniony został raport roczny PGNiG. Grupa zdobyła pierwszą nagrodę główną w kategorii przedsiębiorstw oraz dwa wyróżnienia za sprawozdanie z działalności oraz raport zintegrowany. Drugą i trzecią nagrodę główną w tej kategorii otrzymały PGE i Grupa Azoty.

W kategorii banków i instytucji finansowych najwyżej została oceniona sprawozdawczość finansowa Santander Bank Polska. Bank otrzymał także wyróżnienie za najlepsze sprawozdanie z działalności.

Nagrody druga i trzecia trafiły do BNP Paribas Bank Polska i Alior Banku.

W grupie spółek z rynku New Connect wzorem dla  innych firm pod względem raportowania jest Photon Energy.

Czołówka firm mogących się pochwalić najwyższą jakością sprawozdań od lat utrzymuje formę. Osiem z nich zostało wyróżnionych tytułem The Best of the Best, przyznawanym podmiotom, które co najmniej trzykrotnie zdobyły najwyższy laur w konkursie. W tym gronie znalazły się PKN Orlen, Tauron, KGHM, PGNiG, PZU, PKO BP, mBank i ING Bank Śląski.

Celem konkursu jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Biorą w nim udział spółki z rynku regulowanego, jak i z NewConnect.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Sali Notowań GPW, ale z uwagi na pandemię w tym roku miała skromniejszy charakter niż w poprzednich latach. Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet" jest patronem medialnym konkursu.

Powiązane artykuły

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.