Finanse

Oferta dla spekulantów

Od 5 października pochodne na akcje covidowych gwiazd.

Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Foto: materiały prasowe

O tym, że zmienność jest solą rynku, a w szczególności rynku kontraktów terminowych, wiadomo nie od dziś. Najlepiej widać to na przykładzie futures na akcje, gdzie większa zmienność na instrumentach bazowych zazwyczaj przekłada się na wzrost obrotu kontraktami na nie. Zależność tę chce wykorzystać warszawska giełda, która zamierza wprowadzić do obrotu kontrakty terminowe na akcje spółek, które w ostatnich miesiącach cieszą się ponadprzeciętnym zainteresowaniem inwestorów.

Mowa dokładnie o akcjach firmy Biomed-Lublin, Mercator Medical oraz X-Trade Brokers. Od 5 października w obrocie na warszawskim parkiecie znajdą się również kontrakty na papiery tych firm. Wprowadzone zostaną po trzy ich serie, które będą wygasały w grudniu tego roku oraz marcu i czerwcu 2021. Na jeden kontrakt firmy Mercator Medical będzie przypadało dziesięć akcji. W przypadku Biomedu-Lublin oraz XTB będzie to 100 akcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.