REKLAMA
REKLAMA

Finanse

PKO Leasing zwycięzcą

Jedna z najgorętszych batalii na warszawskiej giełdzie w ostatnich miesiącach w końcu została rozstrzygnięta. Wiadomo już, że firma Prime Car Management trafi w ręce PKO Leasing.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

W pierwszej fazie wezwania ogłoszonego przez PKO Leasing na akcje PCM złożono bowiem zapisy na co najmniej 7,86 mln walorów. Odpowiada to co najmniej 66 proc. wszystkich papierów, co oznacza, że jedyny warunek wezwania został spełniony. Ile dokładnie zapisów złożono, na razie nie wiadomo. Inna sprawa, że to, ile akcji PCM trafi w ręce PKO Leasing, wciąż jest sprawą otwartą. W czwartek rozpoczęła się bowiem druga faza wezwania. Potrwa ona do 11 czerwca. Cena w niej wynosi 20 zł, podczas gdy w pierwszej fazie było to 23,75 zł. Przewidywany dzień nabycia akcji w pierwszym etapie to 24 maja, a w drugim etapie – 13 czerwca. Rozliczenie transakcji ma nastąpić odpowiednio 27 maja i 14 czerwca 2019 r.

PKO Leasing chce w sumie nabyć 100 proc. akcji Prime Car Management. Jeśli przekroczy próg 90 proc., firma będzie dążyła do zdjęcia spółki z warszawskiej giełdy (Prime Car Management notowany jest na GPW od kwietnia 2014 r.).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA