Finanse

Aforti Holding: Rośnie popyt na pożyczki

Notowana na małej giełdzie spółka Aforti Holding, zajmująca się świadczeniem usług finansowych dla małych i średnich firm, udzieliła w kwietniu 2,4 mln zł pożyczek wobec niespełna 300 tys. zł w kwietniu ubiegłego roku.
Foto: Fotolia

Narastająco po czterech miesiącach spółka udzieliła pożyczki o wartości 6,9 mln zł, o 663 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

W kwietniu zostały złożone wnioski o pożyczki na 10,9 mln zł. – Wartość złożonych wniosków o pożyczkę stale utrzymuje się na wysokim poziomie, co jest konsekwencją cały czas rozbudowywanej sieci sprzedaży w Polsce. Dzięki temu Aforti Finance może udzielać coraz więcej pożyczek przy akceptowalnym niskim poziomie ryzyka – mówi Klaudiusz Sytek, prezes Aforti Holding.

W ubiegłym miesiącu spółka zależna Aforti Exchange, prowadząca platformę wymiany walut – zanotowała 4,9 mln euro obrotu, o 114 proc. więcej niż rok wcześniej. – W nadchodzącym okresie zamierzamy udoskonalać naszą usługę. Powinno się to przełożyć na dalszy wzrost miesięcznych wartości obrotu. Jeśli tendencja ta się utrzyma, to w ciągu tego półrocza osiągniemy wynik porównywalny z całym poprzednim rokiem – mówi prezes.

W kwietniu o ponad 98 proc., do 76 tys. zł, spadły z kolei przychody firmy Aforti Collections, zajmującej się windykacją należności. Prezes podkreśla, że obecny portfel zleceń jest adekwatny do mocy przerobowych. Aby biznes ten mógł się dynamicznie rozwijać, zapoczątkowana została budowa własnej sieci sprzedaży. Na początku będzie to czterech dyrektorów regionalnych, którzy mają za zadanie zbudować portfel klientów w regionach.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.