Finanse

GPW. Innowacje w indeksie

Od 12 kwietnia na GPW ruszy nowy indeks – Innovator. Ma promować innowacyjne spółki. Jest wspólnym przedsięwzięciem Sieci Badawczej Łukasiewicz i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Portfel indeksu obejmuje spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect, które współpracują z Łukasiewiczem.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Wagi wszystkich spółek są równe. Aktualizacja listy uczestników będzie przeprowadzana cztery razy do roku: po ostatniej sesji marca, czerwca, września oraz grudnia.

Pierwszy portfel indeksu obejmuje 14 spółek. Są to: AC, Budimex, CCC, Grupa Azoty, Lubawa, PGE, PKN Orlen, Polwax, Tauron, Vigo System, XTPL, 4Mass, Blirt oraz Scope Fluidics.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.