Finanse

KNF. Szef nadzoru Jacek Jastrzębski zapowiada daleko idące zmiany w urzędzie

Jacek Jastrzębski, który od listopada 2018 r. pełni funkcję przewodniczącego KNF, chce, aby dowodzona przez niego instytucja była bardziej nowoczesna. Szykują się także zmiany personalne.

Jacek Jastrzębski, przewodniczący KNF, chce unowocześnić urząd.

Foto: materiały prasowe

O tym, że możliwe są ruchy kadrowe w urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, spekulowało się już w momencie objęcia przez Jacka Jastrzębskiego funkcji przewodniczącego. Mają one objąć jego zastępców. Obecnie funkcje te pełnią Marcin Pachucki oraz Andrzej Diakonow. Jastrzębski zapowiada, że na ich miejsce chce ściągnąć ludzi z rynku.

Reforma urzędu

– Formalnego wniosku w sprawie zmian na stanowiskach zastępców przewodniczącego jeszcze nie ma (powołuje ich premier na wniosek szefa KNF – red.). Prace w tym zakresie są jednak bardzo zaawansowane. Skłaniam się ku temu, aby zastępcami były osoby z zewnątrz, czyli z rynku – mówi Jastrzębski. To, co się stanie z Pachuckim i Diakonowem, na razie jest niewiadomą. Nieoficjalnie mówi się, że Pachucki, który z Komisją związany jest od 2001 r. (wtedy funkcjonowała ona jeszcze jako Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), będzie kontynuował pracę w nadzorze, ale już na innym stanowisku. Jeśli chodzi o Diakonowa, to wiele wskazuje, że pożegna się on z KNF.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.