REKLAMA
REKLAMA

Finanse publiczne

MF zorganizuje 2 przetargi zamiany, bez przetargów sprzedaży obligacji w czerwcu

Ministerstwo Finansów zorganizuje przetargi zamiany obligacji skarbowych 13 i 27 czerwca, podał resort. W przyszłym miesiącu nie są planowane przetargi sprzedaży obligacji skarbowych ani bonów skarbowych.
Foto: Adobestock

Na przetargach w czerwcu resort będzie chciał sprzedać obligacje serii: OK0521, PS1024, WZ0525, WZ0528, DS1029, podano w komunikacie. Możliwa jest sprzedaż innych obligacji typu WS albo IZ.

Na obydwu przetargach odkupywane będą papiery następujących serii: PS0719, DS1019, WZ0120 i PS0420.

"Poziom sfinansowania tegorocznych potrzeb pożyczkowych brutto na koniec maja wyniósł 73%. Stan środków na rachunkach budżetowych ukształtował się na poziomie ok. 66 mld zł. Podobnie jak to miało miejsce w maju, w związku z wysokim stopniem sfinansowania potrzeb pożyczkowych i komfortową sytuacją płynnościową budżetu obydwa przetargi organizowane w czerwcu będą przetargami zamiany" - napisał wiceminister finansów Piotr Nowak w komentarzu do podaży papierów skarbowych.

"W kwietniu zadłużenie w obligacjach skarbowych na rynku krajowym wzrosło o 0,9 mld zł jako wypadkowa wzrostu zaangażowania ze strony krajowych inwestorów pozabankowych (o 4,4 mld zł) oraz spadku zadłużenia wobec banków krajowych (o 1,1 mld zł) i inwestorów zagranicznych (o 2,3 mld zł)" - dodał wiceminister.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA