Energetyka

EDF może pomóc Rafako

Rafako podpisało z Electricité de France (EDF) memorandum o współpracy w odniesieniu do planowanej budowy elektrowni jądrowej w ramach Programu polskiej energetyki jądrowej.
Foto: materiały prasowe

Porozumienie zarządy obu firm podpisały w Paryżu, podczas trwającej w stolicy Francji World Nuclear Exhibition. Zgodnie z memorandum, jego przedmiotem jest ustalenie zasad oceny zamierzonej współpracy w odniesieniu do projektu, przy założeniu, że Rafako miałby stać się podwykonawcą EDF. Polska firma mogłaby dostarczyć komponenty w zakresie produkcji zbiorników, zbiorników ciśnieniowych oraz powiązanych z tym usług w ramach projekt. Ostateczny zakres współpracy pomiędzy Emitentem i EDF może zostać rozszerzony przez komitent sterujący.

W opinii prezesa Rafako, Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego udział Rafako w rozwoju energetyki jądrowej w Polsce jest częścią strategii powrotu na rynek. - Pracujemy nad innymi ambitnymi projektami w tej dziedzinie, o czym będziemy informować w najbliższej przyszłości - powiedział po podpisaniu umowy prezes Rafako Radosław Domagalski-Łabędzki. Prezes Rafako przypomniał, że jego firma już od lat siedemdziesiątych zajmowała się produkcją urządzeń dla elektrowni jądrowych. W Raciborzu powstała wówczas dedykowana do produkcji elementów dla energetyki jądrowej hala.

Rafako będące w restrukturyzacji jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.