Energetyka

Columbus Energy: Częściowe wyjście z Nexity Global

Columbus Energy sprzedał większość posiadanych akcji notowanej na rynku głównym GPW spółki Nexity Global. Obecnie posiada poniżej 10 proc. walorów. Kurs Nexity Global tąpnął na początku piątkowej sesji o 18 proc., do 3,11 zł.
Foto: Adobestock

Nexity Global to firma dostarczająca system zarządzający infrastrukturą do ładowania samochodów elektrycznych. Columbus Energy zainwestował w nią w 2020 r. W ostatnim czasie doszło jednak do zmian kadrowych w Nexity. Pod koniec lipca rada nadzorcza podjęła decyzję o zawieszeniu Dawida Kmiecika w czynnościach prezesa, a na czele zarządu stanął Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

Teraz Columbus Energy sprzedał niecałe 2,3 mln akcji Nexity Global, stanowiących 22,99 proc. udziału w kapitale zakładowym i głosów na walnym zgromadzeniu tej firmy. Wartość transakcji wyniosła blisko 2,3 mln zł. W wyniku transakcji Columbus zmniejszył udział w Nexity i aktualnie posiada pakiet akcji stanowiących 9,99 proc. udziału w kapitale zakładowym i uprawniających do tylu samych głosów na walnym zgromadzeniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.