REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Energetyka

Kogeneracja: Dalsza rozbudowa sieci ciepłowniczej

Około 162 mln zł wydał na inwestycje w 2019 r. Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja. Grupa poprawiła jednocześnie wyniki finansowe. Według wstępnych szacunków wypracowała 83 mln zł zysku netto. To zdecydowanie więcej niż w roku 2018, kiedy zysk netto sięgnął zaledwie 11,9 mln zł.
Foto: materiały prasowe

Jak tłumaczy spółka, najistotniejszy wpływ na wynik finansowy grupy miał spadek szacowanych kosztów z powodu rekompensat z tytułu likwidacji kontraktów długoterminowych (KDT) o 113 mln zł w porównaniu z 2018 r. Na koniec 2019 r. szacowane koszty związane z rekompensatami wyniosły 7 mln zł, a przed rokiem było to 120 mln zł. Zmiana ta dotyczy wyników spółki zależnej EC Zielona Góra i jest efektem istotnego wzrostu prognozowanych cen energii elektrycznej do 2024 r.

Kogeneracja zmniejszyła w 2019 r. produkcję ciepła o 1 proc., do 10 545 teradżula, w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym samym czasie zwiększyła natomiast produkcję energii elektrycznej o 7 proc., do 2557 gigawatogodzin.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA