Crowdfunding

Coffeedesk: Kawowy potentat z emisją

Platforma e-commerce do sprzedaży m.in. kawy oraz akcesoriów zamierza przeprowadzić w III kw. drugą emisję crowdinwestycyjną na platformie Crowdway. Pozyskany w ramach emisji 1 mln euro spółka zamierza przeznaczyć głównie na rozwój kolejnych kanałów sprzedaży. Coffeedesk bierze również pod uwagę w przyszłości debiut giełdowy.
Foto: materiały prasowe

– Chcemy się rozwijać dalej, by utrzymać tempo rozwoju e-commerce, które koronawirus przyspieszył o kilka lat. Stawiamy na sprawdzone rozwiązania, dlatego po raz drugi przeprowadzimy emisję crowdinwestycyjną – stwierdził Łukasz Wichłacz, prezes Coffeedesku.

W tym roku cena kawy na nowojorskiej giełdzie podskoczyła o około 50 proc. Tak znacząca zwyżka nie powinna jednak wpłynąć na zyski firmy. – Susza w Brazylii, a w konsekwencji dużo niższe zbiory mogą podwyższyć ceny kawy z całego świata w najbliższych miesiącach. Nie zakładamy jednak, że ta sytuacja wpłynie na wyniki naszej firmy. Motorem naszego wzrostu jest sprzedaż akcesoriów, w mniejszym stopniu sama kawa – wyjaśnił Wichłacz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.