REKLAMA
REKLAMA

Crowdfunding

Browar Pinta planuje emisję akcji na nowy browar na Crowdway

Browar Pinta za 2 miesiące uruchomi własny zakład z warzelnią w Wieprzu koło Żywca. Zapowiada też budowę drugiego browaru przez nową spółkę Pinta Barrel Brewing. Inwestycję wspierać ma emisja akcji i kampania crowdfundingowa na Crowdway, podała platforma.
Foto: materiały prasowe

"Kiedy w 2016 roku zaczęliśmy zbliżać się do szczytu mocy produkcyjnych w browarach kontraktowych w Zawierciu i Zarzeczu, zapadła decyzja o budowie własnego zakładu" - powiedział współwłaściciel Pinta Ziemowit Fałat, cytowany w komunikacie.

To pierwszy etap inwestycji, zlokalizowanej w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej; jego wartość wyniesie 21 mln zł. Możliwości produkcyjne nowego browaru od razu będą wynosić 20 tys. hl rocznie i w większości zastąpią obecną produkcję kontraktową. W drugim etapie projektu tuż obok browaru powstanie firmowy pub. Z kolei do 2021 roku firma wybuduje niewielki browar, w którym powstawać będą limitowane edycje piw starzonych w drewnie, piw dzikich i kwaśnych oraz piwne eksperymenty, wskazano także.

"Zaproszenie do udziału w nowej spółce i budowie browaru Pinta Barrel Brewing otrzymają inwestorzy, w tym społeczność 'beer-geeków' zgromadzona wokół marki Pinta. Emisję akcji wspierać będzie kampania crowdfundingowa promowana na platformie Crowdway, którą zaplanowano od 6 maja do 24 czerwca. Cel zbiórki wyznaczono na 4 mln zł" - czytamy dalej.

"Start kampanii symbolicznie zaplanowaliśmy na ostatni dzień belgijskiego festiwalu piwnego Toer de Gueze, na który Pinta została zaproszona na jako pierwszy browar z Polski. Szczegóły zbiórki, a także naszego biznesplanu zdradzimy wprost z imprezy gromadzącej koneserów piw starzonych w drewnianych beczkach" - powiedział prezes Grzegorz Zwierzyna, cytowany w komunikacie.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA